Een nieuw jaar

 

 

Van de predikant
In de periode van kerst en advent ben ik dit jaar in het bijzonder geraakt door de symboliek van licht in de duisternis. Hoeveel zeggingskracht deze woorden hebben en hoeveel lichtjes je ziet om je heen. We zagen dit heel symbolisch in de dienst van 25 november – toen zoveel gemeenteleden lichtjes hebben aangestoken voor in de kerk. Het licht werd steeds groter, steeds meer. Dat is een krachtig teken, wat kracht geeft – juist in het diepste verdriet. Dat licht hebben we nodig, dat geeft verlichting. En juist als het donker om ons heen, het donkere van winterdagen, het duistere van de wereld, de donkere kant van ons leven – dat heeft licht nodig – eeuwig licht dat dat kan verdrijven, kan omzetten. Waar licht brand, daar is een punt waar je je op kunt richten. Wat je kan zien. Zoals de ster boven de stal van Bethlehem. Dat is een vast punt. En zo hoop ik dat het licht van kerst ook in dit nieuwe jaar heel concreet met ons mee mag gaan als gemeente. Het licht van Christus, onze Heer, het licht dat met zijn komst in deze wereld is gaan schijnen dat dat ons als gemeente richting mag geven. In alle activiteiten, in alle gesprekken, in de erediensten van onze gemeente. Maar ook persoonlijk dat dat licht in uw leven richting geeft, u de weg wijst. En dat dat licht u mag bewaren en behoeden.
Ik wens u Gods zegen toe voor het nieuwe jaar.

Ds. C.M. Baggerman-van Popering

This entry was posted in 1. Nieuws. Bookmark the permalink.

Comments are closed.